Daha İyi Zaman Yönetimi için 3 TED Konuşması

0
2185
Daha İyi Zaman Yönetimi için 3 TED Konuşması

teEğer sen de kendini yapman gereken şey hariç her şeyi yaparken buluyorsan bir erteleme hastalığın olabilir. “Zamanımı daha iyi yönetmek istiyorum ama bu konuda yazı okumaya zamanım yok.” diyenler için erteleme hastalığı ve zaman yönetimi ile ilgili en iyi 3 TED konuşmasını derledik.

1.  Usta Bir Erteleyicinin Kafasının İçindekiler

Konuşmacı: Tim Urban
Yıl: 2016
İzlenme Sayısı: 33 Milyon

Tim Urban erteleme hastalığının mantıksız olduğunu bilmesine rağmen kendini yapması gereken şeyleri değil de sürekli kendini anlık haz duyduğu şeylere yönelirken buluyor. Son teslim tarihi veya sınav tarihi yaklaştığında panik olup elimizden geleni yapsak da asıl sorun bir son tarih olmayan konularda ortaya çıkıyor.

TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı

2. Boş zamanlarının kontrolünü nasıl kazanırsın

Konuşmacı: Laura Vanderkam
Yıl: 2016
İzlenme Sayısı: 9 Milyon

Haftada 168 saat var, her gün 8 saat uyusanız ve haftada 40 saat çalışsanız bile geriye 72 saat boş zaman kalıyor. Her hafta 72 saat boş zaman, sizin için neyin önemli olduğuna karar verip düzenli olduğunuzda hayallerinize ve hobilerinize yetecek kadar çok.

3. Beyninize 10 dakikalık zaman tanımak yeterli

Konuşmacı: Andy Puddicombe
Yıl: 2012
İzlenme Sayısı: 10,5 Milyon

En son ne zaman hiçbir şey yapmadan durdunuz? Puddicombe meditasyonun günlük hayatımızdaki olumlu etkisini bu konuşmasında anlatıyor.

ZAMAN YÖNETİMİ BONUSU: Teknoloji ile ilgili zaman kazandıran 10 ipucu

Konuşmacı: David Pogue
Yıl: 2013
İzlenme Sayısı: 5 Milyon

Sınava hazırlık sürecinde mutlaka izlemeniz gereken 5 TED konuşmasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı oylayın!

Önceki İçerikÜniversiteye Girişte Başarı Sıralamaları Yükseltildi
Sonraki İçerikBir İlk 100 Öğrencisinden YKS Hazırlık Rehberi – 3: Ders Çalışma Teknikleri
Ekin Berkyürek
TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden lisans derecesini aldı. Almanya’da Duisburg-Essen ve Heidelberg üniversitelerinde değişim öğrencisi olarak bulundu. European School of Economics Floransa’da Visionary Leadership Program’ını tamamladı. 2012-2017 yılları arasında araştırma görevlisi kadrosunda ODTÜ Tanıtım Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. Üniversite tercihleri üzerine yüzlerce sunum yaptı, binlerce lise öğrencisine tercih danışmanlığı yaptı. 2017’de Indiana University of Pennsylvania’nın Kariyer Planlama Merkezi’nde çalıştı. Şu anda uzman kadrosunda ODTÜ Kurumsal İletişim Ofisi’nde görev yapıyor ve ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisansüstü çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin ilk Quidditch takımı ODTÜ Hippogriffs’in kurucularından olan Ekin, Türkiye’yi temsilen turnuvalara katılan Team Turkey’de arayıcı ve vurucu olarak oynuyor.
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör