YBOY #1 – Deneme çözmek için konuları tamamlamayı bekleyin

0
2312
Deneme çözmenin önemi

En sık yapılan hatalardan birisi. Çünkü bir korku var: “ya denemeden istediğim sonucu alamazsam?”

Deneme çözmemek için her öğrencinin kendisine göre bir bahanesi olabiliyor. “Önce konularım bitsin”, “bir iki konu daha bitsin”, “şimdi çözmenin bir anlamı yok” ya da “elimdeki denemeler güzel değil.” Bu liste uzar gider.

Ertelemeyin!

Denemelerin sonuçları istediğiniz gibi gelmeyecek diye deneme çözmeyi asla ertelemeyin. Bırakın denemeler size en gerçek sonuçları versin. Güncel durumunuzu denemelerden öğrenin. Düşükse düşük…

İlk sonuçlar kötü olsun, bu bir sorun değil!

Aslında başlangıçta netlerin düşük olması sizi endişelendirmemeli. Önemli olan gidişat. Düşükten başlayıp yükseltmek daha kolaydır. Bana sorarsanız başlangıçta düşük olması bu yüzden bile iyidir.

Düşükten başlayın adım adım tırmandırın. Konular bittikçe denemelerinizin yükselişini görün. En büyük ve en gerçek motivasyon kaynağı bence budur.

Deneme size gerçekleri gösterir!

Sizin gerçeğiniz ne bitirdiğiniz konular listesi ne de çözdüğünüz soru bankaları. Sizin durumunuzu en doğru şekilde yansıtan şey denemelerdir.

Bırakın denemeler size acımasızca davransın. Çalıştığınız konuyu bile eksikmiş gibi göstersin. “Çalıştım”, “tamamladım” dediğiniz konularda ne durumdasınız bunu net bir şekilde görün.

Bundan kaçmayın.

Ya da deneme çözmek için bekleyin ve hiç istemediğiniz şeyler olsun.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör