Nedir seni bu ürküten? | Massive Attack – Angel

0
882

Öncelikle video klibi izlemenizi, ardından sözler kısmının altına gelmenizi öneriyorum.

Sözleri:

“You are my angel
Come from way above to bring me love
Her eyes, she’s on the dark side
Neutralize every man in sight

To love you, love you, love you
You are my angel
Come from way above
To love you, love you, love you”

Massive Attack’ın yaptığı her işi kıskandığımı söylemeliyim. Bir duygu, bir niyet daha ne kadar net ve öz anlatılabilir bilemiyorum.

Bu şarkıyı ise kendi özelinde iki ayrı kanaldan incelemekte fayda var.

İlki, şarkının video klibi her massive attack video klibinde olduğu gibi hikaye anlatıcılığı üzerine kurulu. Özellikler son 4-5 senedir yoğun şekilde kullan at şarkılar ve video kliplerden o kadar yoruldum ki, böyle yoğun bir iş keşfettiğimde ne kadar mutlu olduğumu tahmin edemezsiniz. O yüzden, bu kısa sürede en azından bana korkularım adına anlattığı şeyler için bu video klibe teşekkür etmek istiyorum. 😊

İkincisi olarak ise, şarkıyı tek başına ele alırsak ekşisözlük’te 2009 yılında atılan bir yorum, durumu benim açımdan hem gayet iyi açıklamış hem de gülümsetmiştir.

“İnsana yürürken tamamen on numara vurdumduymaz entarisi giydirir. Hani attığınız her adımın arkasından bir bina yıkılsa, bir bomba atılsa, yer gök birbirine girip münker ve nekir belirse arkanızdan, depremler halay çekse zerre umrunuzda olmayacakmış gibi hissettir. yürümeyi yeni baştan öğretir be. yürürken bi deneyin bakalım ne olacak?”
26.12.2009 – bosforlu cevriye

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör