TYT Matematik Denemesi İçin Tavsiye: Ücretsiz PDF ve Video Çözümü

2
18235
Baybakay TYT Matematik Denemesi Çözümü

TYT matematik çalışırken deneme çözmek çok önemli. Baybakay hocamız da konunun önemini vurgulamak için TYT Matematik denemelerinin PDF’lerini ücretsiz olarak yayınlayıp sonra da YouTube kanalında bu denemelerin çözümlerini yapıyor. Hem de çözümler canlı yayında gerçekleşiyor. Bu yazıda Baybakay’ın bu çalışması hakkında biraz bilgi vereceğim. Bu vesile ile neden TYT matematik denemesi çözeriz? TYT matematik denemesinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır gibi konulara da değineceğim.

Ücretsiz TYT Matematik denemesi PDF’i

Ücretsiz ve PDF olarak ulaşabileceğiniz TYT Matematik denemesi bulmak açısından önemli bir hizmet. Sizlere bu fırsatı duyurmak da bizim için görev. Baybakay’ın bu çalışmasına bu yüzden yer vermek istedim.

Baybakay kendi web sayfasında ücretsiz TYT matematik denemelerini önceden yayınlıyor. Bu denemeleri önceden çözme şansınız oluyor ve sonra canlı yayında veya istediğiniz zaman çözümünü izleyebiliyorsunuz.

Bu denemeleri çözerek öncelikle çalışmalarınızın ilerleme durumunu değerlendirmiş olacaksınız. Ayrıca TYT Matematik denemesi çözerek kendinizi bir denemedeki tüm soruları çözmek için çaba harcamaya motive etmiş olursunuz. Yazının ilerleyen kısmında ne demek istediğimiz biraz daha açıklayacağım.

Bir TYT denemesi çözerken bazı öğrenciler Temel Matematik Testi için yeterli zamanı ayıramayabilir. Bu durumda tüm matematik soruları için yeterince düşünmek de mümkün olmaz. Özellikle böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz Baybakay’ın TYT Matematik için yaptığı YouTube canlı yayın deneme çözümü serisi tam size göre.

TYT Matematik denemesi video çözümleri nasıl kullanılmalı?

Baybakay’ın ücretsiz olarak yayınladığı TYT matematik denemelerini yayından önce mutlaka çözmelisiniz. Denemede çözemediğiniz, yanlış yaptığınız sorular üzerine kendi çalışmanızı yapmalı, soru üzerine tekrar düşünmelisiniz. Yapamadığınız bir soru üzerinde on dakika kadar zaman harcayabilirsiniz.

Denemenizi çözdünüz, yapamadığınız sorular üzerinde düşünerek zaman harcadınız. Şimdi canlı yayında çözümleri izlemek için hazırsınız demektir.

Sadece yapamadığınız soruların değil, doğru yanıt verdiğiniz soruların çözümlerini de izlemek sizin için faydalı olabilir. Belirli bir süre ayırarak çözdüğünüz denemenin size en fazla yararı sağlaması için çaba göstermelisiniz.

Her soru üzerinde, kendinizi zorlayarak çalışmalısınız. Sadece çözümleri izleyerek ilerleyemezsiniz. Soruların çözümünü izleyince anlayabiliyor olmak bir yabancı dili “anlıyorum ama konuşamıyorum” seviyesinde bilmek ile aynı şeydir ve hiçbir işe yaramaz.

TYT Matematik denemesi neden çözülmeli?

Eğer TYT matematik için yoğun emek veriyorsanız ve TYT denemelerinde matematik netleriniz yükselmiyorsa veya istediğiniz seviyeye gelmediyse TYT matematik için alan denemesi çözebilirsiniz. Bu size yukarıda da değindiğim bazı avantajlar sunar:

  • Geniş zaman ayırabilirsiniz. TYT denemesinde 40 dakika ayırmakta zorlandığınız matematik testi için isterseniz 60 dakika ayırıp bütün soruların üzerine gidebilirsiniz.
  • Normalde çalıştığınız bir konudan gelen soruyu yapamıyorsanız, çözümü dinlediğinizde neden o soruyu çözemediğinize ilişkin bilgi edinirsiniz. Eğer sorunun çözümünde sizin bilmediğiniz bir bilginin kullanıldığını görürseniz, o konuya geri dönmeli ve konuya tekrar çalışmalısınız. Basit bir hata ile soruyu çözemediyseniz, aklınıza gelmeyen, ama bildiğiniz bir yöntem ile çözülen bir soru ile karşılaşırsanız o konudan en kısa zamanda soru çözmek için kendinize ödev verebilirsiniz.
  • TYT denemesi çözerken matematik kısmı çok fazla zamanınızı alıyorsa, bu süreyi kısaltmak için yine TYT matematik denemesi çözmek faydalı olabilir. Kendinizi alıştırdığınız bir süre edinene kadar TYT matematik denemesi çözmelisiniz. Bir süre sonra TYT denemelerinde de aynı performansı gösterecek duruma gelebilirsiniz.

TYT Matematik neden önemli?

Her seviyedeki öğrenci için TYT matematik önemlidir. Eğer başlangıç seviyesinde bir öğrenci iseniz, TYT Matematik alanında kısa süre içinde netlerinizi yükseltebileceğiniz bir potansiyel bulunur.

Eğer ileri seviye bir öğrenci iseniz ve fen bilimleri ve Türkçe için netleriniz olabildiğince geliştiyse, halen matematikte eksiğiniz varsa kolaylıkla halledebileceğiniz konuları ertelemişsiniz demektir. TYT netlerinin yükselişi durduysa, matematik genellikle yapacağınız çalışmanızın karşılığını netlerde artış olarak alabileceğiniz bir alandır.

TYT Matematik 40 soru içerdiği için yapacağınız çalışmaların karşılığında cevap verebileceğiniz soru sayısı da artar. Pek çok öğrencinin korkulu rüyası olan TYT matematik aslında bir fırsat kapısıdır.

Sonuç

Size TYT Matematik konusunda destekleyici bir kaynak olarak Baybakay’ın çalışmalarından bahsetmek istedim. Ayrıca TYT matematik çalışırken ne zaman ve nasıl deneme çözülmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım. Eğer söylediklerimde sizi tarif ediyormuşum gibi geliyorsa, Baybakay’ın YouTube canlı yayın deneme çözümü serisini takip edin.

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oylanan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
E.

deneme ygs tarzı olmuş