“CO-OP” ile İş Hayatına Bir Adım Önde Başla

0
137
BAU CO-OP

Bahçeşehir Üniversitesinin 12 yıldır başarıyla uyguladığı “CO-OP Eğitim Modeli”, yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi hedefler. Üniversitedeki hayat ve iş dünyası arasında oluşabilen boşlukları doldurmayı amaçlayan CO-OP üniversite öğrencisine hem üniversite eğitimini sürdürmesini hem de aktif olarak çalışma hayatına katılması için fırsat verir. Böylece öğrenciler iş tecrübesi edinir.

CO-OP Direktörlüğü üniversitemizin Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezidir ve CO-OP eğitim modelini yürütür. CO-OP&Kariyer Merkezi çalışmalarında öğrencilerin okula başlayışından mezuniyetlerine kadar olan sürede kariyer gelişimlerine ve kendilerini tanıyarak uygun alanı bulmalarına destek verecek çalışmalar yürütülür. Yürütülen farklı ve yenilikçi uygulamalarla öğrencilerin iş hayatını deneyimlemelerine ve iş dünyasından profesyonellerle buluşmasına fırsat yaratılır.

BAU, iş dünyası ile güçlü ilişkileri olan firma ve kurumlarla işbirlikleri sayesinde öğrencilerine değerli kariyer fırsatları sunuyor. Bununla beraber, firmalar da genç yeteneklere ulaşma olanağı elde ediyor. Firma İnsan Kaynakları profesyonelleriyle yürütülen birebir iletişimle insan kaynakları alanındaki gelişmeler yakından takip edilir ve iş dünyasındaki yeni yetkinliklerin öğrencilere kazandırılması için programlar sürekli güncellenir.

Üniversitenin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden CO-OP programına başvuranlar, 3 ay ile 9 ay arasında değişen sürelerle partner firmalarda uzun dönemli staj çalışmasına yerleştirilip henüz öğrenciyken firmalarda çalışarak iş tecrübesi edinirler. Öğrenci ve firmanın karşılıklı mutabakatı, firmanın da bu mutabakatı yazı ile belgelemesi halinde bu süreler kısaltılıp uzatılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör