BAU Diş Hekimliği

0
103
BAU Diş Hekimliği

Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ağız ve diş sağlığının genel sağlığın önemli bir parçası olduğunu anlayan, bağımsız çalışabilen, eleştirel düşünme yeterliliği ve problem çözme becerisi kazanmış ve ağız ve diş sağlığının korunması için bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgi-kullanım” yeteneklerine sahip; araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı; mesleğinde ve iş dünyasında başarılı; rekabete açık; sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan; toplum sağlığına duyarlı ve üst düzey sağlık hizmetleri sunan dünya standartlarında diş hekimleri yetiştirir.

BAU’da Diş Hekimliği Fakültesini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri güncel teknolojiyi takip etmesidir. Bahçeşehir Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimliği (İngilizce) Lisans Programı olarak ağız sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul eden “bütüncül hasta tedavisi yaklaşımı” ile güncel teknolojik gelişmeler neticesinde ortaya çıkan “Dijital-Estetik-İmplant Diş Hekimliği” uygulamalarını da içine alarak oluşturduğu Genişletilmiş Eğitim Müfredatı ile diğer Diş Hekimliği Lisans Programları arasında fark yaratacaktır.

Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk BASA aday öğrencilere diş hekimliği fakültesini şu şekilde tanıtıyor: “Amacımız bilimsel üretkenliği fazla, ağız diş sağlığı alanında gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde saygın ve nitelikli insanlar yetiştirmektedir. Ayrıca gerek yurt içi gerekse yurt dışı öğrencilerine, güçlü bir akademik kadro ile Türkiye’nin en iyi diş hekimliği eğitiminin verilmesi hedeflenmektedir. Fakültemizde; teknolojik gelişmeler ve yenilikler yakından takip edilmekte olup öğrencilerimize kurumsal ve akademik anlamda uluslararası standartlarda konforlu çalışma ortamları sunulmaktadır.”

Diş Hekimliği Fakültesi eğitimi süresi 5 yıldır. Diş Hekimliği eğitim programının ilk iki yılını başarı ile tamamlandığında “Temel Diş Hekimliği Bilimlerinde Ön Lisans Diploması”, beş yıllık Diş Hekimliği Fakültesi’ni başarı ile bitirildiğinde ise “Diş Hekimliği Yüksek Lisans Diploması” ve “Diş Hekimi” unvanı verilir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör