2024 TYT Felsefe Konuları

0
10920

TYT Felsefe konularını sizin için derledik. TYT 2024’e hazırlanırken kullanabileceğiniz TYT felsefe konuları aşağıda tablo olarak bulunuyor. TYT Felsefe konuları 9. sınıf ve 10. sınıf konularından oluşmaktadır.

Aşağıdaki tabloyu 2021 TYT, 2022 TYT ve 2023 TYT Felsefe çıkmış sorularını ve MEB kazanım dökümanını değerlendirerek hazırladık.

İlgini çekebilir

İlgini çekebilir

TYT Felsefe hangi sınıfların konularını kapsıyor?

TYT’de çıkan felsefe soruları 9. Ve 10. Sınıf konularını kapsamaktadır. TYT’de sorumlu olduğunuz konuların tamamı için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

TYT Felsefe konuları listesi

TYT Felsefe Konuları
1 Felsefeyi Tanıma
2 Felsefe ile Düşünme
3 Felsefenin Temel Konuları ve Problemleri Varlık Felsefesi
Bilgi Felsefesi
Bilim Felsefesi
Ahlak Felsefesi
Din Felsefesi
Siyaset Felsefesi
Sanat Felsefesi
4 Felsefi Okuma ve Yazma

TYT Felsefe konularına nasıl çalışılır?

TYT Felsefe konularına MEB kitaplarından çalışabilirsiniz. Okul derslerinde konuları öğrenemediğinizi düşünüyorsanız bile, kitapları ookuyarak gerekli gelişmeyi sağlayabilirsiniz. TYT Felsefe için okumanız gereken kitapları EBA şifreniz ile indirebilirsiniz.

TYT Felsefe netleri nasıl artar?

Ayrıca bol bol TYT denemesi çözerek TYT Felsefe netlerinizi artırabilirsiniz. Denemelerde yanlış yaptığınız soruların üstüne giderek kendinizi geliştirebilirsiniz.

TYT Felsefe kaç soru?

TYT’de 5 felsefe sorusu soruluyor. TYT Felsefe’dan çıkan 5 soru Sosyal Bilimler Testi içinde yer alıyor. Sosyal Bilimler Testi’nde toplam 20 soru var.

(Sosyal Bilimler Testi içindeki diğer dersler: Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi.)

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör