2024 AYT Matematik Konuları

0
60193
AYT Matematik Konuları

AYT Matematik konularının tamamını bu yazıda bulabilirsiniz. AYT Matematik 2024 YKS’de MEB müfredatının tamamını içerecek.

Eşit ağırlık ve sayısal alanlarında tercih yapacak öğrencilerin AYT Matematik sorularına yanıt vermesi gerekiyor. Sözel ve Dil blümlerini tercih etmek için AYT Matematik sorularını çözmek gerekmiyor.

İlgini çekebilir

İlgini çekebilir

Matematik 11. sınıf konuları ve Matematik 12. sınıf konuları AYT Matematik konularını oluşturur.

AYT Matematik konuları tablosunu oluştururken 2021 AYT, 2022 AYT ve 2023 AYT Matematik konuları ile MEB kazanım dokümanı esas alındı.

AYT Matematik konuları hangi sınıfların konuları?

AYT genel olarak 11. sınıf ve 12. sınıf konularından soru sorulan bir sınav. AYT Matematik testinde de 11. Sınıf matematik konuları ve 12. Sınıf matematik konuları sorulmaktadır.

AYT Matematik konularının tamamı için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

AYT Matematik konuları listesi

AYT Matematik Konuları
1 Polinomlar
2 2. Dereceden Denklemler ve Fonksiyonlar
3 Karmaşık Sayılar
4 Olasılık, Permütasyon, Kombinasyon, Binom
5 Logaritma
6 Özel Tanımlı Fonksiyonlar
7 Parabol
8 Eşitsizlikler
9 Trigonometri
10 Diziler
11 Limit
12 Türev
13 İntegral

AYT Matematik konularına nasıl çalışılmalı?

AYT Matematik konuları genellikle bilgi ağırlıklı konulardır. Konu anlatımı kısmına ağırlık vermeli ve uzun zaman ayırmalısınız. Çünkü AYT Matematik konularını öğrendikten sonra soruları yüksek oranda çözebilirsiniz.

AYT Matematik konularından soru çözümlerinizi yüksek sayıda yapmak yerine zamana yayarak öğrendiklerinizi unutmamaya odaklanmalısınız.

Konu anlatımı kısmının uzun olduğu ve bilgi sorularının çok olduğu AYT Matematik konuları için tekrar büyük önem taşır. Düzenli tekrar etmek için Universkop planlayıcılarını kullanabilirsiniz.

AYT Geometri sorularını kimler çözmeli?

AYT Geometri sorularını Eşit Ağırlık (EA) ve Sayısal (SAY) puan türlerinde bölümlere yerleşmek isteyen öğrenciler çözmeli.

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör