Youtube’da Keşfetmeye Değer 5 Kanal

0
1130

Anthony Vincent, Ten Second Songs isimli kanalında popüler şarkıları kısa parçalar halinde farklı sanatçılar ya da müzik gruplarını taklit ederek seslendiriyor. Sadece sanatçıların seslerini değil aynı zamanda müzik tarzlarını da uyarlıyor. Yaptığı çalışmalar bence çok keyifli, sizin de ilginizi çekebilir.

 

Fizikle ilgili konular çok kısa videolar halinde herkesin anlayabileceği bir dille anlatılıyor. Biraz popüler bir kanal olsa da henüz keşfetmediyseniz şimdi tam zamanı. Kanaldaki anlatımlar İngilizce ve her videoda Türkçe alt yazı yok. Eğer kanaldaki dili anlamakta zorlanıyorsanız alt yazılar için otomatik çeviri seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Kanalda Yekta Kopan, Nurkan Renda ve Can Şengün gibi isimler müzisyen konuklarıyla müzik üzerine eğlenceli ve bilgilendirici videolar yayınlıyorlar. Kanal sayesinde müzisyenlerin stüdyolarına konuk olup onlardan yaptıkları işe dair bilgiler alabiliyorsunuz. Kanalın sunucuları sayesinde müzisyenlerle yapılan samimi sohbetlere de tanık oluyorsunuz.

 

Mike Boyd her hafta yeni bir şey öğrenmeye çalışıyor ve öğrenme sürecini videoya çekiyor. Tek tekerlekli bisiklet sürmekten rubik küp çözmeye, geriye takla atmaktan sesiyle bir bardağı kırabilmeye kadar birçok şeyi öğrenip bunları paylaşıyor. Bir insanın istediğinde ve odaklandığında neler yapabileceğini görmek için oldukça güzel bir kanal.

 

Derek Alexander Muller, Veritasium kanalında fiziksel olaylarla ilgili videolar yayınlıyor. Deneyler, gözlemler ve açıklamalar bu kanalda oldukça yalın bir anlatımla sunuluyor. Her ne kadar popüler bir kanal olsa da henüz keşfetmemiş olanlar için bu listede yer vermek istedim.

Yeni bir şeyler keşfetmeye meraklıysanız buradan diğer keşif yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı oylayın!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız