YKS Tarihi Öne Alındı

1
725
YKS Tarihi Öne Alındı

YKS tarihi belli oldu. Sınav tarihi Covid-19 salgınının seyri dikkate alınarak ikinci kez değiştirilerek 27-28 Haziran 2020 tarihine alındı.

YKS daha önce 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelenmişti. Kısa süre önce kaynağı belirsiz haberlerde YKS tarihinin öne alınacağı belirtildi. Bu haberlere ilk ciddi dayanak ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı bir Instagram canlı yayınında YKS tarihi konusunun pazartesi günü netleşeceğini söylemesi ile geldi.

TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı
TYT Fizik Denemeleri Çıktı

Öğrenciler twitter üzerinden #ykstarihinedokunma etiketiyle başlattıkları kampanyada konuyu 1 milyondan fazla tweet ile dünya gündemine  sokmayı başarmışlardı. Haluk Levent, Meral Akşener gibi kamu oyu tarafından bilinen bir çok isim de etikete sahip çıkmıştı.

Sınav tarihinin öne alınması sınava hazırlanan öğrenciler için büyük bir şok anlamına geliyor. Türkiye’de gelecek kaygısının en yüksek seviyede yaşandığı süreç olarak bilinen üniversite giriş sınavına bu yıl hazırlanan öğrenciler hayatlarında çok fazla değişiklik yaşadı.

Önce okulların kapanması ve sokağa çıkma yasağı uygulandı. Öğrenciler okula gitmeden derslerine odaklanmaya alışmaya çalışırken sınavın kapsamı ve tarihi değişti. Şimdi ise sınav tarihi tekrar öne alındı.

Bu sayfayı oylayın!

Bildir
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oylanan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
saddness

dislikeım size değil bizim geleceğimizden önemli olan turistlere karşı