YKS Ne Zamana Ertelendi? Yeni YKS Tarihi Nedir?

0
329

YKS ne zamana ertelendi? Yeni YKS tarihi nedir?

YÖK Başkanı Saraç 26.03.2020 tarihinde yaptığı açıklamada YKS’nin 25-26 Temmuz 2020‘ye ertelendiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Martta yaptığı açıklamada YKS’nin ertelebileceğinin sinyalini vermişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 19 Martta NTV’ye yaptığı açıklamada ise “Şu anda erteleme konusu masamızda yok ama gelişmelere göre olasılıklar dahilinde…” demişti.

Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri

YKS müfredatında bir değişiklik var mı? YKS’de konular değişti mi?

YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı açıklamada YKS konularındaki değişiklikle ilgili öğrencilerin lehine olanı arayacaklarını belirtti. Sınav kapsamında milli eğitim bakanlığı koordineli olarak çalışacaklarını belirten Saraç, YKS kapsamını Milli Eğitim Bakanlığı’nın görüşlerini dikkate alacaklarını duyurmuş oldu.

Fırsat eşitliği ve sosyal adalet ilkelerinin vazgeçilmez esaslardan olduğunu belirten Saraç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı müfredat açıklamasını da desteklemiş oldu.

Okullar bu dönem tekrar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

Bilim Kurulu toplantısı sonrası canlı yayında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 30 Nisan’a kadar okulların açılmamasına karar verildiğini bu zamana kadar uzaktan eğitimin devam edeceğini belirtti.

YKS’nin ertelenmesi konusundaki soruya ise YÖK ve ÖSYM ile görüşmelerinin olacağını ve bu konuya birlikte karar vereceklerini belirterek cevap veren bakan, yüz yüze işlenen konulardan soru sorulacağını tekrar dile getirdi.

Okulların 30 Nisan’a kadar açılmayacağı açıklandı. Bu durumda Türkiye’de okulların açılabileceği en yakın tarih 4 Mayıs 2020.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Önceki İçerikYKS’den Kaldırılan Konular Sonrasında Gelen Twitter Tepkileri
Sonraki İçerikEBA Canlı Sınıf Uygulaması Nedir? Nasıl Olacak?
TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden lisans derecesini aldı. Almanya’da Duisburg-Essen ve Heidelberg üniversitelerinde değişim öğrencisi olarak bulundu. European School of Economics Floransa’da Visionary Leadership Program’ını tamamladı. Bir süre araştırma görevlisi kadrosunda ODTÜ Tanıtım Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. 2017’de Indiana University of Pennsylvania’nın Kariyer Planlama Merkezi’nde çalıştı. Şu anda uzman kadrosunda ODTÜ Kurumsal İletişim Ofisi’nde görev yapıyor ve ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisansüstü çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin ilk Quidditch takımı ODTÜ Hippogriffs’in kurucularından olan Ekin, Türkiye’yi temsilen turnuvalara katılan Team Turkey’de arayıcı ve vurucu olarak oynuyor.
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör