Yeni Medya ve Gazetecilik 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

0
70
Yeni Medya ve Gazetecilik 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları hakkında YÖK Atlas verilerine göre hazırlanan en güncel veriler bu sayfada derlendi.

Yeni Medya ve Gazetecilik bir ön lisans programıdır. Bu programa yerleşmek isteyen öğrencilerin TYT puanları dikkate alınır. Bu bölümü tercih edecek adayların sonuç belgesindeki Y-TYT şeklinde belirtilen yerleştirme puan ve yerleştirme başarı sıralamasına bakarak tercih yapması gerekir.

Yeni Medya ve Gazetecilik taban puanları ve başarı sıralamaları için listemizi inceleyebilirsiniz. 2020 YKS ile tercih yapacaklar için 2019 yılı verileri aşağıdadır.

Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü 2 yıllık bir ön lisans programıdır. TYT yerleştirme puanıyla öğrenci kabul etmektedir. Tabloda kontenjan sütununda (+) işaretinin sağında yer alan kısım okul birinciliği kontenjanını belirtmektedir. Açıklama kısmı boş olan bölümler devlet üniversitelerinin ücretsiz programlarıdır.

2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
4 Yıllık Lisans Programları Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
Üniversitelerin Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Yeni Medya ve Gazetecilik 2 yıllık önlisans taban puanları ve Yeni Medya ve Gazetecilik başarı sıralamaları için ayrıntılı tablo:

Üniversite Yüksekokul Açıklama 2019 kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Açıköğretim 500+13

Bu sayfayı oylayın!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız