Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

0
37
Yapı Tesisat Teknolojisi 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Yapı Tesisat Teknolojisi taban puanları hakkında YÖK Atlas verilerine göre hazırlanan en güncel veriler bu sayfada derlendi.

Yapı Tesisat Teknolojisi bir ön lisans programıdır. Bu programa yerleşmek isteyen öğrencilerin TYT puanları dikkate alınır. Bu bölümü tercih edecek adayların sonuç belgesindeki Y-TYT şeklinde belirtilen yerleştirme puan ve yerleştirme başarı sıralamasına bakarak tercih yapması gerekir.

Yapı Tesisat Teknolojisi taban puanları ve başarı sıralamaları için listemizi inceleyebilirsiniz. 2020 YKS ile tercih yapacaklar için 2019 yılı verileri aşağıdadır.

Yapı Tesisat Teknolojisi bölümü 2 yıllık bir ön lisans programıdır. TYT yerleştirme puanıyla öğrenci kabul etmektedir. Tabloda kontenjan sütununda (+) işaretinin sağında yer alan kısım okul birinciliği kontenjanını belirtmektedir. Açıklama kısmı boş olan bölümler devlet üniversitelerinin ücretsiz programlarıdır.

2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
4 Yıllık Lisans Programları Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
Üniversitelerin Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Yapı Tesisat Teknolojisi 2 yıllık önlisans taban puanları ve Yapı Tesisat Teknolojisi başarı sıralamaları için ayrıntılı tablo:

Üniversite Yüksekokul Açıklama 2019 kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması
Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu 40+1 213,83231 1367057
Iğdır Üniversitesi Iğdır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 40+1

Bu sayfayı oylayın!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız