Mezun yetersiz hissetme

1
0

Hocam ben mezunum ve dershaneye gidiyorum. Hedefim diş hekimliği. 400 binden mezuna bıraktım. Dershaneden konu olarak ilerde gitmem gerekiyormu bir türlü karar veremiyorum. Dershaneyle bir gidersem çok eksik kalıyormuşum gibi hissediyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum hocam. Sağolun.

  • You must to post comments
2
0

Dershaneden daha hızlı gitmeni gerektiren hiç bir durum yok. Dershaneden daha hızlı gittiğin için daha başarılı olman da söz konusu değil. Geçen yılki derecen bazı temel konularda eksiğin olduğuna işaret ediyor. O yüzden konuları anlayıp,farklı seviyelerde sorular ile pekiştirip, denemelerde bu konulardaki soruları yapabildiğini gözlemlemeye çalışmalısın. Bir konuyu çalıştıysan, o konuda denemede çıkan soruyu yapamadıysan bir tekrar yapmak için o konuya dönmen iyi olabilir.

Konuları bitirme hızı, sizin ihtiyacınıza göre ayarlanmalı. Dershane mecburen ortaya bir ortak program koyar ve onu takip eder. Dolayısıyla dershane kendisi için önceden bir hız belirlemek zorunda. Ancak sizin ihtiyacınız konuları anlayarak, eksikleri gidererek ilerlemek. Dershaneye göre veya arkadaşlarınıza göre hızınızı ayarlamanız, kendinizi iyi gözlemlemenizi engelleyebilir.

  • You must to post comments
1 sonuç gösteriliyor
Senin Cevabın

Göndermek için lütfen önce yapınız.