tyt sınavı /odaklanma

0
0

Merhaba hocam ben 2019 YKS’de TYT’den 61 AYT’den 60 gibi bir net yapıp 50k ya girdim. Hedefim TIP olduğu için mezuna kaldım TYT de çok fazla  kopmalar yaşıyorum hele ki paragrafların anlaşılması zorsa sınavda hiç odaklanamıyorum 2019 YKS aynen böyle oldu daha sonra sınavın geri kalan derslerini de etkilediği için bildiğimi de bilmediğimi de yanlış yapıyorum bu sıkıntımı nasıl giderebilirim ?

  • You must to post comments
0
0

Merhaba,

Problemin ne olduğunu bu sorudan anlamak pek mümkün değil.

Bu probleme yol açan paragraf sorularında başarılı olamayacağına ilişkin içten içe kendine fısıldayıp durduğun “yapamazsın yapamayacaksın” iç sesi de olabilir, bir dikkat eksikliği durumu da olabilir. Benim önerim öncelikle kendini dinlemen. Soru ile karşılaştığında aklına doluşan düşünceler varsa hissettiğin duygular (öfke, kaygı, korku, üzüntü vb) bunları gözlemlemeli, belki not etmeli ve sonra bunların ne kadar doğru olduğuna bakmalısın. Sorunun basitçe kendi kendine çözemeyeceğin bir noktada ise, bir uzmana danışmakta fayda var.

 

  • You must to post comments
0
0

hocam bu öfke korku vs. problemlerde  ve paragraf ta ciddi manada çok yaşıyorum tam da dedğiniz gibi …Daha sonra da soruyu çözemiyorum ama o sınav vs sürenin olmadığı ortamlarda aslında sorunun ne kadar kolay olduğuunu görüyroum o an en kolay bir detayı bile kaçırıyorum …

  • You must to post comments
2 sonuç gösteriliyor
Senin Cevabın

Göndermek için lütfen önce yapınız.