mezun

0
0

iyi günler öncellikle ben 2018 yks de çalışmamın gerçekten çok çok altında bir sıralama yaparak  anlamadıgım bir şekilde 200 girdim bir de ikiz kardeşim var oda bu sıralamaya yakın ben bu sene çalışmaya başlayalı yaklaşık 2 ay oldu dershaneye gitmiyorum ve dersleri genellikle online plaformlar üzerinden çalışıyorum.Fizigi ertan hocadan götürüyorum ilk sorum hocam tyt 1 ve 2. fasüklleriniz bitti ve şuan sadece haftada tyt çözüyürum ve son denememde 6-0 yaptım gerçekten gözle görülür bir artış var geçen seneye göre  soruma gelecek olursak ben fizik adına ilk önce tyt yi bitirip sonra ayt geçmek istiyorum sizle beraber sizce bu mantıklı bir yolmu.      2. sorum ise ben bu sene 60 binlik(ODTÜ petrol ve doğalgaz mühendisligini) istiyorum.Sizce sıralamam itibari ile bu hedefime uzakmıyım ne dersiniz site kullanıcıları ve ertan hoca yorumlarını hazırlık tavsiyelerinizi benimle paylaşırmısınız. Çok teşekkür ederim 🙂

  • You must to post comments
1
1

Merhaba arkadaşım,

Ertan hoca kendi yanıtını verecektir, ancak ben hedefe uzak mıyım diye sormana yanıt vermek istiyorum. Hedefine uzak değilsin. Kesinlikle başarabilirsin. Kendine sorman gereken soru şu olabilir: bu hedefe ulaşmak için ne yapmam gerekir?

Geçen yıl da sınava hazırlanmıştın. Anlamadığın bir şekilde sıralaman düşük geldiyse aynı sorunu bu yıl da anlamazsan bu yıl da ilk 50k’ya gireceğini sanarken 200k sonuç gelebilir. Bunu anlamak için ne yapabilirsin? çalışmana tanık olan seni iyi tanıyan kişiler varsa ilk olarak onlara gidip senin hakkındaki gözlemlerini dinleyebilirsin. (Anne baba gibi bu konularda duygularının etkisinde kalacak kişiler değil de birlikte ders çalıştığın arkadaşların olabilir mesela) Sorunun ne olduğu gerçekten çok önemli. Aynı koşullar altında aynı şeyi denediğinde aynı sonucu alma ihtimalin çok yüksek.

Eğer bu yıl geçen yıla göre durumun farklı olduğunu denemelerde görebiliyorsan bir ilerleme olduğunu anlayabilirsin. Ancak ne yazık ki bir yıl hazırlanınca olmuyorsa aynı şekilde bir kere daha hazırlanmak pek sonuç vermeyen bir yöntem. Bu yıl hazırlanırken durumun gerçekten farklı olduğunu hissedebilmelisin.

 

 

 

  • You must to post comments
0
0
  • furkan çok teşekkür ederim deger verip zaman ayırdıgın için genel olarak en büyük sorunumu tespit ettim zaten onu bir plana koyarak böyle bir artış yakaladım sende güzel bir yerden yaklassımsın çok teşekkür ederim degerli yorumun için.
  • You must to post comments
2 sonuç gösteriliyor
Senin Cevabın

Göndermek için lütfen önce yapınız.