Merhaba ben bi dilciyim.

0
0

Genelde dilcilerden türkçe sosyal ve birazda matematik çözmeleri beklenir. fakat ben fen de çözmek istiyorum. Mezunum. Türkçe, matematik, ingilizce paso çalışıyorum zaten. Danışmak istediğim fen ve sosyale ne zaman calışmalıyım. Şuandan itibaren sınava kadar fen çalışıp son bir ay mı sosyale yoğunlaşmalıyım yoksa şuandan itibaren sosyal çalışıp son bir ay mı fene yoğunlaşmalıyım, veya daha farklı bi yolu-yöntemi var mı bir arada götürmenin bu iki alanı?

  • You must to post comments
1
0

Merhaba

Sosyal alanına çalışmak ve oradaki netlerini arttırmak senin önceliğin olmalı. Sosyal’de 1 net fazla yapmak bir dil öğrencisi için genelde daha kolay oluyor. Fen alanında da yaklaşık 10 soru Eşit Ağırlık, Sözel ve Dil öğrencilerinin de az emek harcayarak yapabileceği sorular. Bunlardan hangilerini yapabileceğine bakıp son 1 ay fen alanına da yüklenebilirsin.

Deneme çözerken fen alanına henüz çalışmadım diyerek pas geçmemeni öneriyorum, bazı fen sorularını sadece matematik bildiğin için bazılarını da sadece verilen grafiği doğru okuyabildiğin için çözebilirsin. Bütün bunlar hangi konulara çalışabileceğini sana gösterecek ve zaman kazandıracaktır.

İyi çalışmalar.

  • You must to post comments
1 sonuç gösteriliyor
Senin Cevabın

Göndermek için lütfen önce yapınız.