Eşit ağırlıktan sayısala geçmek?

2
0

ben bu sene esitağırlıktan sayısala geçiş yaptım 120 k hedefim matematiğim kötü sayılmaz ama fen 0 nasıl bir yol izlemeliyim feni halletmek için

 

 • You must to post comments
3
0

Aslında çok temel olan, herkesin uygulaması gereken tek bir yol yok bunun için. Fen grubundaki derslerin yapıları farklı farklı. Fizik ve biyoloji iki farklı uçta, kimya bu ikisinin tam ortasında gibi düşünebilirsin. Biyoloji biraz daha sözel bir ders olduğu için uyum sağlaman daha kolay olacaktır.

Fen derslerinde temel kavramları doğru öğrenmek çok önemlidir. Örneğin kimyada iyon ve fizikte enerji gibi kavramların anlamlarını iyi bilmemek çalışırken ciddi zorluklara yol açabilir. Genelde kitaplar sizin temel bilgileriniz varmış gibi hazırlanır ve bu da sıkıntılara yok açar. Bu yüzden sanki bilmediğiniz dilde bir şeyler okuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Bu yüzden temel kavramlara giriş derslerine özel bir önem vermek yararlı olur. Konuları yetiştirmeye çalışıp kendinizi sıkıştırmayın bence. Özellikle başta sağlam gitmeye çalışın. Kavramlar oturmaya başlayınca yabancılık da ortadan kalkacaktır.

Zaten kendi ritminizi bulduktan sonra her dersi bir şekilde halledersiniz. Kendinize güvenmeniz bütün bu söylenenlerden daha önemli.

 • mehmetklnc
  Çok teşekkür ederim hocam kendime güveniyorum yapacağıma inanıyorum ama Hocam çevremdeki bazı insanlar karamsarlığa düşürdü beni sayisalcilar yapamıyor sen nasıl yapacaksın filan diyorlar
 • Fapstronot
  Sayısalcının hedefi her şeyi tam bitirip sınava girmek. Bu da normal olarak zor bir olay. Senin istediğin sıralama çoğunluğun hedefine göre daha yapılası kalıyor. Sana bunu diyen kişi veya kişiler sınav bilgisi yetersiz olduğunu düşünüyorum.
 • You must to post comments
2
1

Site üzerindeki puan hesaplama cetvelini kullandığında tüm soruların yarısını yaptığında elde edeceğin sonuç aşağı yukarı 80 obp ile istediğin sıralama olacaktır.

Konu elemeyi öğrenip buna göre strateji uygulamak en mantıklısı. Çünkü eşitağırlıkta fen derslerin çoğunu görmedin kalan zamanda da hepsini sıfırdan yetiştirmek çok zorlar. Bu yüzden sınavda banko çıkan kalıtım gibi konulardan yola çıkarak gitmek daha mantıklı gibi duruyor.

 • mehmetklnc
  Hangi konulara çalısmalıyım müsait bir zamanınızda ayt den 18 fen neti için hangi konulara çalışmam gerektiğini soyleyebilirmisiniz
 • Ertan Sinan Şahin
  Olaya bu şekilde nesnel yaklaşmak işin en doğrusu. Hesabını kitabını iyi yapmak gerekiyor bu tarz işlerin. Gerçekçi bir plan her şeyden daha kıymetli.
 • You must to post comments
2 sonuç gösteriliyor
Senin Cevabın

Göndermek için lütfen önce yapınız.