Love Death & Robots

1
536

Love, Death & Robots; her bölümünden sonra ne izledim ben havası yaratan, muazzam görselleriyle, her bir bölümü birbirinden ilginç netflix serisi.

Dizi, 5-20 dakika arasındaki 18 bölümüyle belki de ders aralarınızda atıştırmalık olarak izleyebileceğiniz seviyede ancak şimdiden uyarayım, hem ders çalışma düzeniniz hem diziden alacağınız haz için hepsini bir anda tüketmeyin. 🙂

Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri

Aslında bu dizi son zamanlardaki popülerliğiyle birlikte çok fazla tanınır ve izlenir oldu ancak bu diziye ilişkin genelde gözden kaçırılan ve en azından sosyal medyayı incelediğimde gözden kaçırılan bir iki nokta olduğunu düşündüğümden bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.

Bunu 3’ten geriye doğru sıralayacağım favori bölümlerim üzerinden anlatmak istiyorum.

Love Death & Robots: 3. Bölüm 18: The Secret War

Öncelikle bölümün dijital çizimleri inanılmaz bir seviyede, bu denli animasyon ve gerçek dışılığı hiç sorgulamadan yutuyorsunuz. Bunun dışında bu bölümde beni etkileyen şey anlatılan hikaye ve askerlerin verdiği mücadeleydi. Askerler, en azından ana karakterimizin duruşu bölüm boyunca beni çok etkiledi. Spoiler vermemek adına en çok sevdiğim kısmı atlamak istiyorum ancak herkesin bir miktar keyif alacağından emin olduğum bir bölüm.

Love Death & Robots 1Love Death & Robots: 2. Bölüm 7: Beyond the Aquila Rift

Benim izledikten sonra açık ara en çok etkilendiğim bölümdü. Şüphesiz muazzam bir etki bırakıyor izleyenin üzerinde. Bölüm boyunca hafif tempo ve basit anlaşmazlıklarla ilerleyen bölüm sizin hiç beklemediğiniz bir anda öyle bir yoğunluğa geçiyor ki neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz. Hikaye ve anlatı olarak, gerçekliğe yaptığı vurgu uzun yıllar boyunca değerini koruyacaktır diye düşünüyorum.

Love Death & Robots 2
Love Death & Robots: 1. Bölüm 6: When The Yoghurt Took Over

Az önce, yazının girişinde bahsettiğim love, death and robots’un bir hayli popüler olmasına rağmen verdiği ana bir kaç mesajın üzerinde hiç durulmaması konusu benim canımı çok sıkıyordu. Seri içerisinde bir çok bölümde bu bölümdeki distopya üzerinden yapılan eleştiri yapılmakta ancak sanıyorum anlatısı en güçlü olan kesinlikle bu bölümdü. Dizi, oldukça yenilikçi ve teknolojik açıdan günümüz ortalamalarına göre ileride bir yapım olmasına rağmen bu yenilikçi hareketlerin ne kadar tehlikeli olabileceğine yönelik eleştiri yapmaktan hiç çekinmiyor. Hatta gözümüze, o kadar güzel sokuyor ki belki farkına bile varmıyoruz.

Bu bölüm hakkındaki en güzel kritiklerden birine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Love Death & Robots 3

Diğer dizi ve film önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Bildir
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oylanan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Erkan

Bu diziler mükemmel kesinlikle zamanınızı ayırıp denemelisiniz! 🙂