LGS Deneme Sınavı İçin Nasıl Hazırlanmalı?

0
940
lgs denemeleri

 

tonguç lgs deneme sınavı

Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri

LGS denemeleri tüm dersler için hazırlanmakta olup bunları başarılı bir şekilde tamamlamak amacıyla öncelikle planlı ve düzenli bir çalışma programı benimsemelisiniz. Sınav kendi içerisinde sayısal ve sözel bölüm şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bu nedenle çözeceğiniz LGS deneme kitapları bu iki bölüme ait sorulardan meydana gelir. Alacağınız deneme LGS sınavının güncel formata uygun olmalı, çıkmış sorulara benzer tarzlarda hazırlanmalıdır. Dolayısıyla piyasada satılan her sınav işinize yaramayabilir. Bunu anlayabilmek ve doğru LGS denemesi seçebilmek için alışverişinizi güvenilir kitap mağazalarından yapabilirsiniz. Böylece sınava nasıl hazırlanmanız gerektiğini ve hangi kaynakları çözmenin size yarar sağlayacağını daha net görebilirsiniz. Öğrencilere özel olarak verilen LGS deneme önerileri sınava hazırlık sürecindeki verimin artmasına yönelik belirlenmektedir. Denemelere ek olarak dilerseniz kendinize çalışma programı da edinebilirsiniz. Tüm prensiplere uygun şekilde ilerlediğinizde başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır.

lgs deneme tonguç

LGS Deneme Sınavı İçeriği

8. sınıf LGS denemesi alacağınızda içerisinde toplam 90 tane soru olacaktır. Bu soruların 50 tanesi sözel bölüme, 40 tanesi ise sayısal bölüme aittir. Sözel bölüm ise 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 din kültürü ve ahlak bilgisi, 10 yabancı dil şeklinde bölünmüştür. Sayısal bölüm ise 20 matematik ve 20 fen bilimleri sorularından meydana gelmektedir. Bu soruları tıpkı gerçek sınavda olduğu gibi süreye uyarak çözmenin sizin için yararlı olacaktır. Buna göre 8. sınıf LGS denemesi çözerken sözel için 75 dakika, sayısal kısım için ise 60 dakika ayırabilirsiniz. Süreye dikkat eder ve bol miktarda 8. sınıf LGS denemesi çözerseniz sınavda soruların hepsini rahatça görebilirsiniz. Çözeceğiniz deneme LGS puanı hesaplanırken ders türüne göre farklı katsayılarla ele alınmaktadır. Yani ağırlık katsayıları Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri için biraz daha fazladır. Dolayısıyla LGS deneme sınavı çözerken bunu dikkate alarak, hiçbir derste eksik konu bırakmamanız yararınıza olacaktır.

8. Sınıf LGS Deneme Seti

lgs deneme nasıl çözmelisin

8. sınıf LGS deneme seti satın almak istediğinizde denemelerin fiyat ve içerik yönünden farklılaştığını göreceksiniz. Bu noktada her zaman sizin için en doğru adres Tonguç Mağaza olacaktır. Hazırlanan her bir Tonguç Mağaza deneme LGS sınavı, gerçek sınavdan yüksek puan alabilmeniz ve tüm soruları sıkılmadan öğrenerek çözebilmeniz için tasarlanmıştır.Genellikle LGS tüm dersler deneme sınavları daha çok tercih edilse de dilerseniz derslere özel hazırlanan tekli denemeleri de seçebilirsiniz. Özellikle konu eksiği çalışırken bu denemeleri çözmeniz konuyu pekiştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör