Laborant ve Veteriner Sağlık 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

0
204
Laborant ve Veteriner Sağlık 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Laborant ve Veteriner Sağlık taban puanları hakkında YÖK Atlas verilerine göre hazırlanan en güncel veriler bu sayfada derlendi.

Laborant ve Veteriner Sağlık bir ön lisans programıdır. Bu programa yerleşmek isteyen öğrencilerin TYT puanları dikkate alınır. Bu bölümü tercih edecek adayların sonuç belgesindeki Y-TYT şeklinde belirtilen yerleştirme puan ve yerleştirme başarı sıralamasına bakarak tercih yapması gerekir.

Laborant ve Veteriner Sağlık taban puanları ve başarı sıralamaları için listemizi inceleyebilirsiniz. 2020 YKS ile tercih yapacaklar için 2019 yılı verileri aşağıdadır.

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü 2 yıllık bir ön lisans programıdır. TYT yerleştirme puanıyla öğrenci kabul etmektedir. Tabloda kontenjan sütununda (+) işaretinin sağında yer alan kısım okul birinciliği kontenjanını belirtmektedir. Açıklama kısmı boş olan bölümler devlet üniversitelerinin ücretsiz programlarıdır.

2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
4 Yıllık Lisans Programları Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
Üniversitelerin Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Laborant ve Veteriner Sağlık 2 yıllık önlisans taban puanları ve Laborant ve Veteriner Sağlık başarı sıralamaları için ayrıntılı tablo:

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Açıköğretim 1500+38
Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu %75 İndirimli 20+0

Bu sayfayı oylayın!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız