Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman

0
902
Richard Feynman

Bu kitapta yazılanlar için “Meraklı bir şahsiyetin maceraları” betimlemesi belki çok doğru ama yine de yetersiz sayılabilir. Tabi başka ne denebilirdi bilemiyorum.

Richard Feynman Nobel ödüllü bir fizikçiden çok daha fazlasıydı şüphesiz. Biraz da bu yüzden sıra dışılıklarıyla bilinen fizikçiler arasından sıra dışılığıyla sıyrılabiliyordu.

Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri
Ertan Sinan Şahin TYT-AYT Fizik Setleri

Feynman çok meraklı bir insan. İnsanların sıradan bulduğu şeyleri sorgulayan, umursamadığı şeyleri merak eden birisi. Başarılı bir akademik hayatın yanı sıra başarılı sosyal ilişkilerin de insanı Feynman.

Kitapta Feynman kendi dilinden anlatıyor maceralarını. Çapkınlık maceralarından en başarılı bilimsel çalışmalara, içinde yer aldığı gizli nükleer projelerden matematik profesörleriyle geçtiği dalgalara dair bir sürü şey bu kitapta. Üstün zekalı bir dehanın dolu dolu yaşadığı hayatından aktardığı eğlenceli hikayeleri okurken bazen sesli güleceğinizden eminim.

İçinizdeki, çocukluktan beri geliyor olabilecek, fizikçi olma isteğinin bir anda kabarması bence kaçınılmaz bir son. İyi okumalar…

Diğer kitap tavsiyelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Önceki İçerikÜniversite Tercihi Neye Göre Yapılır?
Sonraki İçerikHedef: ODTÜ Tıp*
Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudu. 2006 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği’ni kazandı. 2008 yılında ODTÜ Fizik Bölümü’ne geçti. 2015’te bir yıl Amerika’da Umass Lowell’da fizik bölümünde asistanlık yaptı. 2016’da ODTÜ Fizik Bölümü’nde genel görelilik ve kütle çekim teorileri üzerine yüksek lisans yaptı. YouTube’da ve ertansinansahin.com sitesinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için online fizik dersleri hazırlıyor. Yıllarca üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere özel dersler verdi. ODTÜ Fizik Bölümü'nde doktora yapıyor. Amatör bir futbol takımında sağ bek oynuyor. Gitar çalıyor. Bilgisayar oyunlarını seviyor.
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör