Çevre Temizliği ve Denetimi 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

0
31
Çevre Temizliği ve Denetimi 2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları hakkında YÖK Atlas verilerine göre hazırlanan en güncel veriler bu sayfada derlendi.

Çevre Temizliği ve Denetimi bir ön lisans programıdır. Bu programa yerleşmek isteyen öğrencilerin TYT puanları dikkate alınır. Bu bölümü tercih edecek adayların sonuç belgesindeki Y-TYT şeklinde belirtilen yerleştirme puan ve yerleştirme başarı sıralamasına bakarak tercih yapması gerekir.

Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları ve başarı sıralamaları için listemizi inceleyebilirsiniz. 2020 YKS ile tercih yapacaklar için 2019 yılı verileri aşağıdadır.

Çevre Temizliği ve Denetimi bölümü 2 yıllık bir ön lisans programıdır. TYT yerleştirme puanıyla öğrenci kabul etmektedir. Tabloda kontenjan sütununda (+) işaretinin sağında yer alan kısım okul birinciliği kontenjanını belirtmektedir. Açıklama kısmı boş olan bölümler devlet üniversitelerinin ücretsiz programlarıdır.

2 Yıllık Önlisans Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
4 Yıllık Lisans Programları Taban Puanları ve Sıralamaları 2020
Üniversitelerin Taban Puanları ve Sıralamaları 2020

Çevre Temizliği ve Denetimi 2 yıllık önlisans taban puanları ve Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralamaları için ayrıntılı tablo:

Üniversite Yüksekokul Açıklama 2019 kontenjan Taban Puan Başarı Sıralaması
Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu 60+2 175,04281 1755118
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksekokulu 35+1

Bu sayfayı oylayın!

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız!
Lütfen adınızı yazınız