Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi

0
5894
Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi

Merhaba arkadaşlar, sizler için az bilinen 12 efsane web sitesi listesi hazırladık. Listemizde evde kaldığımız bu günlerde hayatın sıradan akışından kopmak ve güzel vakit geçirmek için harika öneriler bulunuyor.

Keşke bir uygulama olsaydı da instagramdaki fotoğrafları rahatça bilgisayarıma indirebilseydim diyor musunuz?

Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri
Ertan Sinan Şahin TYT Fizik Denemeleri

Bu müzik çok tanıdık, hangi filmdendi?

Sizi dünyada bir yere bıraksak 3 dakika içerisinde nerede olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

Dünyaya bir cisim yaklaşıyor mu?

Eğer listemizi beğenirseniz bu sayfayı arkadaşlarınızla paylaşarak böyle içeriklerin artması için bizi motive edebilirsiniz.

1. https://www.movie-music-quiz.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 1

Film ve dizilerin tema müziklerini verip sizden film veya dizilerin adınızı yazmanızı beklediği bir oyun. Beyninin farklı kısımlarını aynı anda çalıştırmak isteyenler için bire bir.

2. http://www.quodb.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 2

Bu web sayfası milyonlarca dizi ve filmden replik bulmanızı sağlıyor. İstediğiniz kelimeyi girdiğinizde o kelime hangi filmde hangi saniyede ve hangi bağlamda geçtiğini görebiliyorsunuz.

3. https://instantload.xyz/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 3

Anonim bir şekilde instagramda gezip istediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir web sayfası. Hem hashtagler için hem de kişilerin açık olan profilleri için çalışıyor.

4. https://languageguesser.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 4

Bu site size dünyanın bir yerinden şarkı açıyor ve siz de o şarkının hangi dilde olduğunu bilmeye çalışıyorsunuz. Danimarka dilindeki bir şarkıyı İzlanda dilinden ayırabilir misiniz?

5. https://www.geoguessr.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 5

Bu oyun sizi google earth üzerinden dünyada bir yere bırakıyor. İpuçlarını toplayarak nerede olduğunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. İlk başlarda kolay yerler denk gelse de oyun ilerledikçe etraftaki dükkanların detaylarına bakarak veya sokaktan geçen bir kargo arabası detayından adresi çıkarmayı öğreniyorsunuz.

6. https://www.songfacts.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 6

Sevdiğiniz şarkıları yazıp, o şarkılara ait sözler yazılırken ne düşünüldüğü, şarkılara ait tarihsel gerçeklerin ne olduğu gibi bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Queen’in Bohemian Rhapsody şarkısında “Bismillah” neden geçmektedir hiç merak ettiniz mi?

7. radio.garden

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 7

Dünyanın istediğiniz yerinden ücretsiz olarak bir radyoya bağlanıp dinleyebiliyorsunuz. Hiç Japonya’da şu anda ne dinleniyor acaba diye merak etmiş miydiniz? Anlık olarak dünyanın farklı ülkelerine gidebiliyorsunuz. Özellikle yabancı dil öğrenirken faydalı bir uygulama.

8. https://radiooooo.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 8

Müzik için bir zaman makinesi bu web sitesi. Hangi yıl hangi ülkede hangi şarkı popülerdi? Müziğin ülkelere göre zaman içerisindeki evrimini görmek için ideal.

9. http://www.soundambience.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 9

Dünyanın çeşitli yerlerinden alınmış bir ses kaydını dinleyebiliyorsunuz. Bu Norveç’teki bir orman sesi de olabiliyor, İstanbul’daki bir Starbucks kafe sesi de…

10. https://howisthe.world/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 10

Dünyadaki insanların mutluluk seviyelerine ulaşabileceğiniz bir web sitesi. Örneğin Türkiye’deki en mutsuz şehirler Mersin ve Adana olurken Antalya mutlu görünüyor.

11. https://theinspirationgrid.com/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 11

Sanatla ilgileniyor musun? Bu sayfa tam sana göre! Fotoğraf, tasarım ve ilüstrasyon gibi konulara meraklı olan kişiler için ilham verici bir web sitesi.

12. mix.com

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 12

Eskiden stumble upon ismiyle var olan bu site, ilgi alanlarınızı seçtikten sonra size uygun web sayfalarında rastgele gezinmenizi sağlayan faydalı bir platform.

Bonus: https://cneos.jpl.nasa.gov/ca/

Az Bilinen 12 Efsane Web Sitesi 13

NASA’nın Dünya’ya yaklaşan cisimleri gösteren web sayfası. Eğer biri çıkıp “Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor!” derse; gerçekten yaklaşıp yaklaşmadığına ve yaklaşan cismin ne olduğuna bu siteden bakabilirsiniz.

Bu sayfayı oylayın!

AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
AYT Fizik Denemeleri ÇIKTI!
Önceki İçerikSınavsız İkinci Üniversite
Sonraki İçerik2020 AYT Fizik Deneme Önerileri
TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden lisans derecesini aldı. Almanya’da Duisburg-Essen ve Heidelberg üniversitelerinde değişim öğrencisi olarak bulundu. European School of Economics Floransa’da Visionary Leadership Program’ını tamamladı. Bir süre araştırma görevlisi kadrosunda ODTÜ Tanıtım Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. 2017’de Indiana University of Pennsylvania’nın Kariyer Planlama Merkezi’nde çalıştı. Şu anda uzman kadrosunda ODTÜ Kurumsal İletişim Ofisi’nde görev yapıyor ve ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisansüstü çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin ilk Quidditch takımı ODTÜ Hippogriffs’in kurucularından olan Ekin, Türkiye’yi temsilen turnuvalara katılan Team Turkey’de arayıcı ve vurucu olarak oynuyor.
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör